Atrakcje turystyczne i zabytki Włoch

 

 

Włochy to kraj o typowym charakterze turystycznym. Nie sposób wymienić wszystkich jego pozytywnych cech, które tak skutecznie i od wielu lat przyciągają ogromne ilości podróżujących. Włochy zachęcają do przyjazdu przede wszystkim swoim wyjątkowo przychylnym klimatem. W przeciwieństwie do Polski, od zawsze można tam spodziewać się słonecznej i ciepłej pogody.

 

Tak oczekiwana przez wszystkich urlopowiczów i wczasowiczów, daje każdemu pewność, że zarówno leniwe plażowanie, jak i aktywnie spędzany czas i zwiedzanie, uprawianie wodnych oraz lądowych sportów będzie mijało w cudownej atmosferze i wakacje będą udane. Włochy są krajem po brzegi wypełnionym wszelakimi, bogatymi zabytkami, ciekawe miejsca. Ilość ich niemal przewyższa ilość zabytków ze wszystkich znanych, pozostałych krajów europejskich. Każdy, kto ma w planie przyjechanie do Włoch, musi przeznaczyć choćby kilka dni na zorientowanie się z tymi historycznymi pozostałościami jakie oferują mu Włochy.

 

Chcąc zobaczyć najważniejsze miejsca zabytkowe we Włoszech, z mapą należy udać się trzeba najpierw do stolicy tego państwa, Rzymu. Jednym z najważniejszych zabytków jest tu Colosseum, można powiedzieć najistotniejszy symbol starożytnego Rzymu. Mimo, iż nie jest to jedna z najstarszych zachowana budowla z tamtych czasów, jest ona najbardziej znana i najszybciej kojarzona. Było to przecież miejsce słynnych igrzysk, walk gladiatorów, a także prześladowań pierwszych chrześcijan. Rzym słynie także z Forum Romanum, miejsca wielu budowli, szczególnie świątyń. Zwiedzić należy także Panteon. Poza zabytkami okresu starożytnego, Włochy kochamy również za typową architekturę renesansową. Kaplica Sykstyńska wraz z freskami Michała Anioła jest głównym zabytkiem tego okresu. Warto zobaczyć także Muzeum Watykańskie Bilety http://www.wyjazdy-zagraniczne.pl/muzeum-watykanskie-rzym-zwiedzanie,274.html , zwiedzanie tych miejsc należy spędzić z przewodnikiem. Pompeje to kolejne inspirujące miejsce, które należy zwiedzić wybierając się na wakacje do Włoch. Jest to nietypowa miejscowość, w której budynki mieszkalne, państwowe, publiczne i sakralne zostały zachowane dzięki katastrofie, która zdarzyła się w 79 roku naszej ery. Kraj w kształcie buta jest również miejscem bardzo różnorodnie i ciekawie ukształtowanym. W jego granicach znajduje się największy szczyt górski Europy. Jest to miejsce, które niezmiennie przyciąga liczne grupy chętnych do długich i uciążliwych górskich wspinaczek. Alpy włoskie, jako bardzo dobrze przygotowane na przyjazd turystów, są tradycyjnie często odwiedzanym miejscem przez narciarzy.

 

Włochy przyciągają także na letnie wypoczynki. Na taki urlop najlepiej wybrać wybrzeże Morza Śródziemnego. Smakoszy przyciągnie do odwiedzin Włoch przede wszystkim wieloletnia tradycja kucharska. Z tego kraju wywodzi się pizza oraz spaghetti, które tak powszechnie przyjęły się także w naszym kraju. Popularna kuchnia śródziemnomorska, smaczna oraz zdrowa, zachęca do spróbowania wielu nowych, nieznanych nam potraw. Ta mała, włoska wyspa w Toskanii sprzyja klimatowi familijnych wakacji i bezpiecznych nurkowań w Morzu Śródziemnym. Mieszka się w małych domkach przy samym morzu, to miejsce totalnego luzu i pełnej swobody.

 

Jest to wyjazd znacznie różniący się klimatem od "wycieczek" do osiedli wielopiętrowych hoteli. Na miejscu jest kadra, sprzęt, wszystko zorganizowane osobiście. Gwarantuje to najwyższą jakość i pominięcie pośredników. Dlatego wyjazd jest możliwy do zorganizowania za bardzo niewielkie pieniądze. Wolimy dwa nurkowania dziennie z przerwą na małą przekąskę w restauracji campingowej, a wieczorami wspólne grillowanie. Wystawiane są wówczas stoliki przed domki, każda osoba przynosi coś na ruszt.

 

Weekend majowy w Rzymie to wciąż jeden z najpopularniejszych sposobów na spędzenie tego ulubionego weekendu Polaków. Oferty i ceny są wtedy naprawdę korzystne, a chwila zapomnienia to ucieczka od codzienności. Polacy uwielbiają Rzym jak również Padwa zabytki z wielu powodów. Jest to miasto posiadające magię, która na długo zapada w pamięć. Plątanina uliczek, z których każda kryje w sobie jakąś tajemnicę, urocze zakątki z historią oraz wiele zabytków, które koniecznie należy zobaczyć. Z pewnością Rzym posiada mnóstwo atrakcji i walorów i warto go odwiedzić choćby raz w życiu. Weekend w Rzymie w maju to doskonała propozycja dla każdego turysty, który preferuje poświęcać wolny czas na zwiedzanie. A czas ten na pewno nie uzna za zmarnowany.