Wybór autokaru turystycznego

 

Wiele firm, instytuacji, organizacji i osób prywatnych wynajmuje autokary turystyczne.

 

Jakie kryterium decyduje o wyborze autokaru ?

 

Czy na myśli macie bezpieczeństwo ? Każda wynajmująca osoba na tym wogólne się nie zastanawia. Uważa raczej że to musi być zagwarantowane. Jest to ciekawe założenie skoro najważniejszym kryterium przy wyborze autokaru jest najniższa cena.

 

Owszem zdarzają się sytuacje gdy dobre produkty lub dobre usługi są w niskiej cenie. Zwykle jest związane z promocją lub krótkotrwałą akcją mającą na celu pozyskać klientów. Jeżeli zaś jakaś firma ma na stałe i wszystkim oferować usługe w najniższej cenie to ... czy taka usługa będzie na tym samym poziomie jakościowym co w innych firmach ? Skoro ma być tańsza od innych to trzeba na czymś zaoszczędzić np.

  • na czasie pracy kierowców (praca poza dopuszczalnymi limitami)
  • na stanie technicznym pojazdu
  • na paliwie kupowanym u ....
  • wyposażeniu autokaru
  • na wieku autokaru (muzealne jednostki też mogą zarabiać)

 

Z jedej strony wynajmujący autokary szukają najtańszej oferty a z drugiej strony wzywają policje aby dokonała przeglądu technicznego pojazdu. Czy to nie jest hipokryzja ?

Czy tym osobom chodzi o przerzucenie odpowiedzialności na innych za ewentualne zdarzenia. Trudno powiedzieć. Może w Polsce szukanie najtańszej oferty stało się już sportem narodowym.

 

warto jednak powiedzieć, że nie wszystkie firmy ulegają presji najniższej ceny. Są firmy, które stawiają na jakość i bezpieczeństwo. Są w mniejszości, nie startują w przetargach i mają wiernych klientów, których wożą od lat. Do takich firm należy Europe-Tour z Warszawy. Zobacz więcej informacji wynajem autokarów warszawa i okolice

 

Na koniec sugestia dla wynajmujących - wybierajcie usługę w średniej rynkowej cenie. Pomyślcie, że jakby Wasza firma miała sprzedawać swoje dobra w najniższej cenie to ... o wynajmie autokaru moglibyście zapomnieć.