Chemia fotograficzna do minilabów

 

Chemia fotograficzna Fuji czy Tetenal a może Kodak ?

 

Obecnie coraz więcej ludzi skłania się do fotografii tradycyjnej. Powszechnie uważają oni, że dzisiejsze, nowoczesne aparaty cyfrowe niszczą naturalne piękno zdjęć. Dodatkowo używanie najnowocześniejszych aparatów nie wymaga od nas żadnego wysiłku, jakiejkolwiek bądź znajomości technik i teorii wiedzy fotograficznej, wystarczy tylko kliknąć, resztę zrobi za nas maszyna. Ona dostosuje odpowiednie parametry fotografii i zadba o jej finalny efekt. Człowiek przyzwyczaja się do wygody, nie wymaga ona od niego stałego doskonalenia swych umiejętności, podnoszenia jakości stosowanych technik. Dlatego postulują oni powrót do zdjęć wykonywanych tradycyjnymi, analogowymi lustrzankami. Głęboko wierzą w to, że te fotografie mają w sobie jakąś nieokreśloną, trudną do oczywistego zdefiniowania magię, zaklęty urok utrwalanych na papierze miejsc, osób, codziennych sytuacji.

chemia fuji

 

 

 

Chemia fotograficzna - to ciągle zagadka

 

 

 

 

 

 

 

 

Chemia do minilabów, używana przez osoby samodzielnie wywołujące swoje zdjęcia i odbitki, jest dzisiaj powszechnie dostępna, wystarczy tylko wiedzieć gdzie jej szukać. Jak zawsze w takich przypadkach nieoceniony staje się internet, nowoczesna forma komunikacji i transferu informacji pomiędzy ludźmi, mieszkańcami nawet różnych krajów, położonych w odmiennych rejonach naszego globu. Wystarczy tylko wprowadzić w wyszukiwarce internetowej właściwą frazę, taką jak przykładowo chemia kodak bądź chemia fuji i tetenal, a wszelkie  dostępne opcje wyświetlą się nam automatycznie, niemal natychmiastowo. Wracając jednak do zasadniczej osi tematu. Współczesna, dominująca forma uprawiania fotografii wynika w dużej mierze z dominacji społecznościowych portali w kontaktach międzyludzkich. Na ich kartach, wielu ludzi dzieli się z innymi swoimi osobistymi fotografiami, wykonanymi podczas wakacji w ciepłym kraju, czy też pochodzących z różnych rodzinnych uroczystości, takich jak śluby czy urodziny. Dzisiaj jak jeszcze nigdy wcześniej, każdy człowiek chce się dzielić z innymi informacjami o sobie w tempie natychmiastowym. Parametr jakości ustąpił miejsca parametrowi efektywności.

chemia kodak

 

 

Wszystko to zabija tradycyjną fotografię.

 

Przyczynia się to do tego, iż wielu ludzi uważa współcześnie, iż nie ma najmniejszego sensu trwonić swojego cennego czasu na czasochłonną naukę arkanów fotografii, tej wyjątkowej dziedziny sztuki, artystycznej działalności człowieka. Nie martw się, ciągle istnieje wielu prawdziwych pasjonatów tej wyjątkowej aktywności kreatywnej. W dzisiejszych czasach nie ma najmniejszego wręcz problemu z możliwością kupienia chemikaliów używanych do wywoływania naszych zdjęć. Wpisz w popularnych wyszukiwarkach sieciowych frazy chemia poligraficzna czy też chemia dla poligrafii, a zobaczysz jak wiele ich wciąż jest. Romantycy, wpatrzeni jak zaklęci w stare zdjęcia uważają, iż najwspanialsze są zdjęcia czarno-białe. Chemia czarno-biała, jest także powszechnie dostępna. Wyobraź sobie, że właśnie planujesz wziąć ślub, czy ze swoją ukochaną kobietą nie wolelibyście posiadać uroczych i stylowych zdjęć wykonanych w tradycyjny sposób, które sprawią, iż te wspaniałe momenty ceremonii odzyskają swój utracony przez czas blask, podczas oglądania albumów. Nie wszystko co nowe, od razu musi oznaczać lepsze. Tradycyjna fotografia określana często mianem fotografii analogowej, zastępuje cyfrowy nośnik obrazu chemicznymi materiałami charakteryzującymi się światłoczułością. Wymagają od fotografia ogromnej wiedzy i doświadczenia, w zamian obiecując dotknięcie prawdziwego uroku fotografowanych momentów, odchodzących błyskawicznie na cmentarzysko historii. Nie ufaj tak łatwo najnowszym nowinkom technologicznym, one często zabijają prawdziwe piękno, w szczególności prawdziwe piękno obrazu.

 

Osobiście bardziej wolę tradycyjną fotografię, kojarzy mi się, z minionymi czasami w których aby coś osiągnąć, trzeba było najpierw coś dać od siebie, coś poświęcić.