Drukarki dnp ds40

 

 

Tysiące firm uważa, że technika drukowania atramentowa i laserowa nie nadają się do drukowania obrazów. Dla nich przeznaczone są urządzenia dnp ds40. Informacje o tych drukarkach dostępne są na stronie www.drukarki-fotograficzne.pl . Drukarki DNP wykorzystują technikę, metodę termosublimacji. Jakość odbitek powielonych za pomocą maszyny DNP DS40 jest podobna z zdjęciem z minilaba.

 

Drukarki atramentowe, choć odzwierciedlają coraz lepiej, ciągle, nadal nie radzą, dają sobie dobrze w bardzo jasnych strefach zdjęć oraz tam, gdzie obowiązujące są bardzo subtelne przejścia tonalne. Jeszcze słabsze efekty uzyskamy wykorzystując barwne  urządzenia DNP DS40 wykorzystujące metodę druku laserowego. Dlatego na z boku wojny laserowo-atramentowej uznanie zyskują drukarki termosublimacyjne DNP DS40.  https://www.tetenal.com.pl/ds-40-media-kit-10x15-4x6.html . Kiedyś były maszyny bardzo drogie a dodatkowo ograniczone zastosowanie tylko do druku obrazów sprawiało, że termosublimację omijano z daleka. Techniką interesowały się tylko galerie graficzne, fotograficzne i fotografowie robiących fotografie legitymacyjne w 5 min. Dziś urządzenia tego gatunku są stosunkowo mało kosztujące a koszt wydruku w rozmiarze 10x15 centymetrów waha się w granicach 0,32-0,40 złotego. Tutaj kupisz papier dnp ds40


Co to jest termosublimacja ?


Jest to technika druku obrazu polegająca na termicznym przenoszeniu stałego barwnika z taśmy na specjalny, odporny na temperaturę papier. Obraz tworzona jest poprzez kolejne naniesienie trzech podstawowych, bazowych kolorów barwnika (żółtego, purpurowego i niebieskozielonego). Następnie fotografia jest powlekany przezroczystą warstwą zabezpieczającą fotografię, przed działaniem wilgoci i promieniowania UV.


Mnóstwo znanych fotograficznych drukarek termosublimacyjnych tworzy wydruki w rozdzielczości 300 dpi. Jest to malutko porównując z atramentówkami osiągającymi 3800 czy nawet 5760 dpi. Niemniej porównując rezultaty pracy atramentu i termosublimacyjnego, raczej nie mamy wątpliwości, na co się zdecydować. Jeżeli ciągle jesteśmy nie pewni tak skąpej rozdzielczości odbitki to warto pamiętać, że większość fotolabów ma rozdzielczością rzędu 300-450 dpi, a często nie narzekamy, na ostrość otrzymywanych zdjęć.

 

 

Jakie są modele urządzeń termosublimacyjnych ?

 

  • Zdjęcie na prezent na płótnie

    Jeśli jesteś zainteresowany możemy wykonać również wydruk obrazów, które sam wybierzesz. Jedyne co trzeba uczynić to odpowiednie wykadrowanie zdjęcia, do danego kształtu oraz zamówienie zdjęcia bądź wybranej grafiki.

  • Zdjęcia na płótnie

    Zdjęcia na płótnie to interesujący temat ostatnio dla wielu firm fotograficznych. Niestety tak jak w wielu innych tematach fotograficznych walka o klienta odbywa się za pośrednictwem ceny.

  • Fotoceramika czyli fotografia nie tylko nagrobkowa

    Dzięki internetowi odnajdziemy kilku producentów zdjęć na porcelanie między innymi producentów zwyczajnych - wywoływanie zdjęć przez internet , ale również producentów fotografii na porcelanie bardzo wysokiej jakości z wieczystą gwarancją na kolor.

  • Nagrobki granitowe i fotografie nagrobkowe