O drukarkach foto

Drukarka jest urządzeniem, które najczęściej współpracuje z komputerem lub innymi urządzeniami tego typu. Jej przeznaczeniem jest przenoszenie tekstu albo obrazu zapisanego w formie cyfrowej na różne nośniki materialne. Mogą to być przykłądowo papier, płótno, albo folia.


Co ciekawe, ostatnio coraz częściej można spotkać na rynku drukarki, które pracują bez podłączenia do komputera. Małą drukarkę mają na przykład wbudowanąo niektóre cyfrowe aparaty fotograficzne.


Można wyróżnić kilka podstawowych typów drukarek. Drukarki igłowe były niegdyś najpopularniejszymi z nich. Do drukowania używają taśmy barwiącej, która jest bardzo podobne do tej, którą stosuje się w maszynach do pisania. Bardzo dużą zaletą drukarek igłowych są relatywnie niewielkie koszty eksploatacji.


Kolejny typ to drukarki atramentowe, które około dziesięciu lat temu wyparły z rynku poprzedni typ. Proces drukowania odbywa się poprzez umieszczanie na papierze lub innym materiale bardzo małych kropli atramentu do drukowania. bardzo ciężko jest dzisiaj znaleźć drukarkę, która nie jest w stanie wydrukować czegoś z użyciem koloru. Najczęściej występują dwa zbiorniki na atrament. W jednym zawarty jest ten o kolorze czarnym, a drugi ma kilka mniejszych zbiorniczków. W każdym z nich jest jeden atrament innego koloru podstawowego.


Zdecydowanie najnowocześniejszym rodzajem drukarki jest taka, która wykorzystuje do druku laser. Druk odbywa się przez umieszczanie na papierze cząstek tonera. Drukarki laserowe bardzo przypominają kserokopiarki pod względem zasady działania. We wnętrzu mechanizmu występuje wałek selenowy, który poddaje się elektryzowaniu, a następnie naświetlaniu za pomocą lasera. Czasami zamiast tego stosuje się naświetlanie diodami LED. Naświetlone miejsca na wałku tracą wówczas swój elektryczny ładunek. Na koniec przenosi się na papier toner z wałka.


Szczególnym typem drukarki jest drukarka fotograficzna. Przeznaczona jest ona do drukowania obrazów fotograficznych bezpośrednio z aparatu cyfrowego. Ogromną wadą jest możliwość drukowania obrazów o bardzo dużym nasyceniu barwy, jednakże ze względu na cenę nie wielu może sobie pozwolić na zakup drukarki fotograficznej.

Do drukowania zdjęć w drukarce termosublimacyjnej niezbędny jest tylko dnp papier . Sprzedawany jest on w kąplecie z barwiącą folią termosublimacyjną. 

Są to materiały oryginalne firmy DNP. Dostępne są w ciągłej sprzesprzedaży i w atrakcyjnych cenach.