Fotoceramika czyli fotografia nie tylko nagrobkowa

 

 

Zdjęcia nagrobkowe na porcelaniePo ceremonii pochówku bliskiej osoby  trzeba odczekać kilka miesięcy aby na miejscu jej spoczynku móc postawić ładny nagrobek. Jest to czas potrzebny aby ziemia w tym miejscu zdążyła osiąść. Gdy upłynie ten czas napływa moment kiedy głowimy się - w którym zakładzie kamieniarskim i jaki pomnik zamówić. Najprościej jest iść do kamieniarza działającego w pobliżu  cmentarza. Nadchodzą jednak pytania i wątpliwości. Czy ten kamieniarz ma atrakcyjne ceny ?  Pytania te nie są bezpodstawne, gdyż pomnik jest pewnego rodzaju wizerunkiem relacji ze zmarłą osobą  i stawiany jest na długie lata.


Aktualnie mamy przecież internet, a reklama internetowa jest to kopalnia informacji z różnych sfer zatem wskazane jest przeznaczyć trochę czasu na zatrudnienie wyszukiwarki Google i dobrze się przygotować do wyboru ! Na stronach www znajdziemy nie tylko adresy  zakładów kamieniarskich, różne wskazówki ale również sporą ilość przykładów nagrobków. Każdy z tych zakładów walczy o marketing internetowy i wizerunek swich produktów w internecie. Możemy przygotować się do rozmowy z kamieniarzem, wiemy jakie półprodukty są bardziej odpowiednie a jakie gorsze. Niejednokrotnie mamy już upatrzony pewien wzór lub jego zarys. Jeżeli w jednym zakładzie kamieniarskim będą długie terminy mamy w zanadrzu kilka innych alternatywnych adresów. Jednym słowem dysponujemy wiedzą i mamy wybór.
Internet uprości nam również odnalezienie sentencji, którą chcielibyśmy zlokalizować na pomniku. Pomoże nam w wyborze liter  tekstów, uprości wybór dodatkowych wazonów, ornamentów lub innych dodatków

 

Zdjęcie na nagrobek na porcelanieDzięki internetowi odnajdziemy kilku producentów zdjęć na porcelanie między innymi producentów zwyczajnych - wywoływanie zdjęć przez internet , ale również producentów fotografii na porcelanie bardzo wysokiej jakości z wieczystą gwarancją na kolor. W tym przypadku dobrze jest wybrać takiego wytwórcę, który zagwarantuje, że zdjęcie umieszczane na nagrobku zostanie nienaruszone przez lata. Coraz większą popularnością w sieci cieszy się strona internetowa "www.zdjecia-nagrobkowe.pl". Odwiedzana jest przez setki osób dziennie. Stronę tą publikuje w internecie Tetenal Polska, w której można zamówić kapitalnie fotografie z wypukłym reliefem twarzy. Jest też dostępnych wiele wzorów tradycyjnych fotografii na porcelanie na nagrobek. Zdjęcia te robią znaczne wrażenie, gdyż charakteryzuje je do tego czasu unikatowa jakość wykonania oraz jakość odwzorowania barw. Strona ta jest łatwa do znalezienia w sieci - wystarczy w Google wpisać zwrot "autoryzowany serwis sony". Link do tej strony będzie widoczny w pierwszej dziesiątce.


Najistotniejsza jest pamięć o zmarłej osobie. Nie świadczy o o skali tej pamięci wymiar czy koszt pomnika. Pamięć przywracana jest przez zdjęcie na pomniku. Obecnie są one coraz bardziej popularne. W Polsce i w Europie. I nic dziwnego. Można się o tym przekonać oglądając zdjęcia z różnych europejskich cmentarzy na wyżej wymienionej stronie. Dobrze jest spojrzeć jak one wyglądają.