Fotoksiążka - współczesny fotoalbum

 

 

Fotoksiążka czyli współczesny fotoalbum z własnymi zdjęciami. Najdroższa a zarazem najbardziej elegancka to fotoksiążka ślubna. Znacznie tańsza jest fotoksiążka, która może stanowić portfolio lub pamiątkę z wyjazdu turystycznego.

 


Taki projekt może  przy użyciu jakichkolwiek zdjęć, czy to znajduje się lustrzanka cyfrowa, czy też na komputerze. Dzięki możliwości ustawienia dowolnego rozmiaru każdego zdjęcia na każdej stronie albumu może znajdować się dowolna ilość zdjęć wysokiej jakości. Warto także zastanowić się nad wyglądem okładki fotoksiążki oraz obwoluty. Ważne, by od razu wiadome było, jaka jest tematyka takiej fotoksiążki, lub z jakiej okazji jest wręczana.


Każda foto książka ma wiele zastosowań, ale najpopularniejszym zastosowaniem jest utworzenie z niej ślubnej fotoksiążki wręczanej młodej parze. Taki prezent możemy wręczyć w dniu ślubu, korzystając ze zdjęć wcześniej zrobionych, lub na przykład dzień lub parę dni po, używając zdjęć zrobionych na ślubie i weselu. Taki prezent łączy tradycję z nowoczesnością i może cieszyć przez naprawdę długi czas. Fotoksiążka czy też foto album może zostać rozszerzona o zdjęcia gości, gdzie na każdej stronie każdy z obecnych na ślubie zostawi życzenia i gratulacje dla młodej pary. Zakłady tworzące takie fotoksiążki można znaleźć na całym świecie. Zajmuje się tym prawie każdy zakład fotograficzny.


Koszta stworzenia takiego projektu nie należą do zbyt astronomicznych, dzięki czemu każda młoda para, lub osoba która chce zrobić taki prezent młodej parze, jest w stanie pozwolić sobie na coś takiego. Jest to zdecydowanie lepszy prezent od kolejnych kompletów pościeli, mikserów, lub odkurzaczy. Większość prezentów z czasem się zużyje, a taka fotoksiążka będzie służyć nam przez długie lata, ciesząc oczy i przypominając, jak kiedyś wyglądał ten nasz wielki dzień. Właśnie ta możliwość bardzo długiego użytkowania jest największą zaletą takiego projeku. Oprócz niej należy wspomnieć także o trwałości wykonania.

 

Fotoksiążki tworzone są z mocnych i wytrzymałych materiałów, więc należałoby się bardzo postarać, by w jakikolwiek sposób ją uszkodzić. Zdjęcia wykorzystywane w projekcie tworzenia są retuszowane, nie musimy się więc obawiać na przykład o „efekt czerwonych oczu”, czy jakiekolwiek niedoróbki zdjęcia. Jakość obrazów także jest poprawiana, więc choćbyśmy posiadali nie najlepsze zdjęcia, w procesie tworzenia fotoksiążki zostaną one poddane procesowi zwiększania jakości. Pamiętajmy tylko, by dostosować, chociaż częsciowo, prezent do osoby, która ma zostać nim obdarowana. Nie chcielibyśmy przecież, by nasza fotoksiążka ślubna została rzucona w kąt lub do kartonu i nigdy nie oglądana, obrastała kurzem. Jeżeli nasz prezent się nie spodoba, istnieje możliwość, że z okazji naszego ślubu, sami zostaniemy obdarowani takim albumem, lub taką fotoksiążką, która nie będzie nam pasować i której nie będziemy mieli zbytniej ochoty przeglądać.

 

Ważne, by się zastanowić przed zleceniem wykonania takiej fotoksiążki, czy to ślubnej, czy to tworzonej z jakiejkolwiek innej okazji. Przed wykonaniem takiego projektu należy również zadbać o zdobycie lub zrobienie wystarczającej ilości zdjęć, by nie okazało się, że jesteśmy w połowie, a nie mamy już czego wrzucić do fotoksiążki. Pomyślmy również, czy młoda para byłaby zadowolona z takiego prezentu, czy woleliby jednak coś bardziej standardowego. Wiadomo, nie każdy człowiek musi gustować w prezentach tego typu. Możliwości tworzenia takich fotoksiążek mamy sporo, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Pozostaje nam tylko wybrać projekt.