Grecja - wakacje last minute

 

 

 

Kreta to największa grecka wyspa, położona na granicy Morza Kreteńskiego i Śródziemnego. Co warto zobaczyć ? Wyspa kusi swoim pięknem, piaszczystymi plażami, ciągnącymi się wzdłuż malowniczych skał oraz nieskazitelnie, krystalicznie czystą wodą. To jakże wymarzone miejsce na letni wypoczynek.

 

Słońce świeci tu niemal cały rok, a czas płynie wolniej. To wspaniałe miejsce na letni wypoczynek. W wakacje w każdym z tych miejsc możemy pospacerować wąskimi i krętymi uliczkami, a na każdym rogu spocząć w przepięknej romantycznej kawiarence czy też niewielkiej restauracji. Spróbujemy tam słynnych znanych greckich przysmaków i napijemy się doskonałego wina. Zobaczyć tu można jedne z najistotniejszych zabytków ery minojskiej oraz doskonale zachowane pozostałości pałaców i rezydencji. Wyspa, która przyciąga turystów swoimi pięknymi, piaszczystymi plażami. W mieście można dostrzec ścieranie się wpływów tradycji i nowoczesności, a to za sprawą naturalnego podziału, gdzie przechadzając się zobaczyć możemy pozostałości wzniesione przez Wenecjan, kościoły, a z drugiej strony te wąskie przepiękne uliczki prowadzą nas do bardzo gustownych sklepów i restauracji serwujących miejscowe potrawy.

 

Na Zachód od tego wspaniałego miejsca możemy odwiedzić urokliwe miejsca. Są to niezwykle malownicze miejsca, pełne restauracji, tawern i kawiarenek, które skuszą nas tradycyjną kreteńską kuchnią. Co warto jeszcze zobaczyć, po dobrym posiłku można wybrać się na zwiedzanie miasta. Wpaść do portu, zobaczyć latarnię morską albo wybrać się na plaże. Niesamowite miejsce gdzie na najwyższych partiach górskich przez cały rok leży biały śnieg. Góry te nazywają się Białymi Górami. To właśnie przez Białe Góry przejeżdża się aby dotrzeć do wąwozu, w którym można oglądać liczne groty wyżłobione w skałach, nazywane „stalowymi bramami”. Po drodze można spotkać dzikie kozy. Z wąwozu Samaria, można dotrzeć do wioski Agia Romeli. Należy pamiętać, że pierwsze dwa kilometry wąwozu nie są udostępnione dla turystów.

 

W Knossos można zwiedzić Pałac – budowle z okresu kultury minojskiej, odkrytej w dwudziestym wieku. To właśnie było siedzibą legendarnego króla Minosa. Na wyspie można spotkać sporo gatunków roślin i dzikich zwierząt, w tym też i milusińskie kozy. Atrakcją wyspy jest wrak statku oraz Laguna Balos z turkusową, czystą wodą. Warto wybrać się też na wyspę Elafonisi. To niewielka wyspa z pięknymi plażami w kolorze różowym. Jest to niesamowite przeżycie godne polecenia. Warto zobaczyć Rodos wyspę słońca, kwiatów róż i krainą Heliosa. Jedna z najczęściej i najchętniej odwiedzanych przez turystów wysp greckich.

 

Na Rodos można zobaczyć wiele atrakcji turystycznych, między innymi warto zobaczyć pozostałości hellenistyczne, czy też ruiny antyczne. Odrestaurowany teatr oraz stadion. Wycieczki nie muszą być drogie wystarczy poszukać wczasy last minute. Warto też odwiedzić greckie tawerny, aby posmakować kuchni greckiej. Przyciąga do siebie również osoby, które uwielbiają surfować. To wspaniałe miejsce dla kochających sporty wodne. Miejsce z którego można pojechać do Turcji.

 

Santorini  to piękna wyspa położona w południowej części kompleksu Cyklad. Wybuchu wulkanu jaki miał miejsce w XV wieku p.n.e. spowodował zatopienie środkowej części wyspy tworząc ogromny krater. Czarny piasek i wulkaniczne zbocza niezwykle pięknie kontrastują z głębią koloru Morza Egejskiego. Wyspa zachwyca turystów wspaniałą architekturą i charakterystycznymi białymi domkami. Zobacz również santorini wczasy

 

Niezwykła stolica Grecji, tam warto wybrać się z mapą, przenosi w czasy panowania mitycznych bogów i niezwyciężonych bohaterów. Ateny reprezentują sobą także niezwykle wrażenia w dziedzinie tradycji, kultury i sztuki. Akropol to najbardziej znana część miasta. Warto także zajrzeć do dzielnicy Plakai, która zachwyca swoim neoklasycznym stylem. Saloniki jest drugim pod względem wielkości miastem Grecji. Jest także centrum administracyjnym północnej części Grecji. Dostrzec tu można ścieranie się dwóch światów i kultur: greckiej i tureckiej. Saloniki uważane są przez przewodników za bardziej nowoczesne od Aten.