Plusy i minusy wycieczek objazdowych

 

 

 

Wakacyjne miesiące to dla większości czas wyczekiwanego urlopu. Nie jeden z pracujących zadaje sobie pytanie, jak go spędzić? W domu, u rodziny, na plaży? A może wybrać bardziej aktywny wypoczynek? Biura podróży walczą o każdego klienta proponując szeregi wypraw i wczasów.

 

Coraz częściej proponowane są  wycieczki objazdowe.

 

Czy warto się na nie decydować?Największym plusem wycieczek objazdowych jest możliwość zwiedzenia dużej ilości miejsc w krótkim czasie. W przeciągu tygodnia można zawitać przykładowo do kilku stolic europejskich lub kilku miast leżących w tym samym kraju. Warto podkreślić, że najczęściej odwiedza się najbardziej rozpoznawalne budynki, muzea, place. Miejsc do obejrzenia jest naprawdę dużo, a czasu wolnego niezbyt wiele. Po powrocie jednak z pewnością będzie, co wspominać i o czym opowiadać znajomym. Minusem takich wypraw okazać się może z kolei autokar, w którym wycieczkowicze spędzają sporą ilość czasu. W takim razie bardzo ważny jest wynajem autokarów Warszawa tanio.  Warto zatem już przed wyjazdem upewnić się, czy jest on odpowiednio wyposażony. Komfort jazdy i sprawność pojazdu w tego typu wyprawach, to gwarancja dobrze wykorzystanego urlopu. Uciążliwe mogą być także ciągłe zmiany miejsc noclegowych. W przypadku wycieczek w obrębie jednego kraju zdarza się jednak, że noce spędza się w tym samym hotelu.Jak widać z powyższych wyliczeń, wycieczki objazdowe to odpowiednie rozwiązanie, lecz nie dla każdego. Jeśli ktoś woli bierny wypoczynek, tzn. leżenie na plaży, opalanie się czy kąpanie w basenach, to powinien zdecydować się na pokój w słonecznym kurorcie choćby w Grecji. Tam z pewnością nie zobaczy jednak tyle, ile mogą ujrzeć wycieczkowicze objazdowi. Reasumując, tzw. objazdówki są rewelacyjne dla osób aktywnych, które z chęcią poznają nowe miejsca i nie straszne są im drobne niewygody.

Na wycieczki objazdowe polecamy szczególnie Chorwację z jej wspaniałymi miastami Split, Dubrownik czy wspaniałym parkiem narodowym Plitwickie Jeziora.  Oprócz wspaniałych miast Chorwacja również oferuje czyste i ciepłe morze oraz piekną słoneczną pogodę.