Wczasy lub wycieczka do Chorwacji

 

 

 

Najlepszym miejscem na spędzenie urlopu jest podróż do Chorwacji. Interesujące zakątki tego wspaniałego kraju sprawią, że twój urlop w Chorwacji da każdemu ukojenie. Nie zwlekając więc każdy powinien zaplanować wycieczkę do Chorwacji.

 

 

Poznać miejsca, gdzie warto pojechać. Skorzystać z naszego informatora po zabytkach i atrakcjach w Chorwacji.  Wybierz się na cudowne wakacje ze swoimi bliskimi, które umożliwią Ci wspaniały wypoczynek w tym jakże ekskluzywnym i interesującym kraju. Tanie wakacje sprawią, że również twój budżet tego nie odczuje - masz wątpliwości, jeśli tak to przekonaj się sam! Najpopularniejszym regionem turystycznym Chorwacji jest Dalmacja, gdzie każdego roku ściąga największa liczba turystów. Tutaj z kolei najbardziej obleganym miastem jest Makarska, będąca największą letniskową miejscowością nad Adriatykiem. Miasto wręcz wypełnione jest w hotele, restauracje, bary i inne lokale mające uatrakcyjnić pobyt turystów, a rozciągająca się na całej długości wybrzeża plaża wręcz zachęca do aktywnego wypoczynku.

 

Nie mniejsze wrażenie robi Orebić, miasteczko sportowe na południu Dalmacji, wyróżniające się wyjątkowo charakterystyczną przyrodą. Można tu odnaleźć gaje oliwne, cytrusowe czy piniowe, ale też wspaniałą zabytkową architekturę. Turystycznym centrum jest również usytuowany na wzgórzach Szybenik, gdzie wręcz tętni życie artystyczne i kulturalne, przyciągające wielu ludzi. Jest tu ogromna liczba zabytków z różnych epok historycznych. Niewątpliwie pięknym nadmorskim miastem jest również Zablace, gdzie połączono widok urokliwych rybackich miasteczek z luksusowymi willami.

 

Bardzo ciekawe jest również miasto Torgir, bogate w zabytki historyczne religijne i świeckie. Nie mniej zabytków można odnaleźć w stolicy Dalmacji, w miasteczku Split. Wyjątkowo atrakcyjnym miejscem jest również Wyspa Brač, która wyróżnia się historycznie, kulturowo i rekreacyjnie. Ponadto przyroda, flora i fauna, tworzą nietypowy urok, tak charakterystyczny dla tego miejsca. Wyspa jest w zupełności fantastycznie przystosowana do turystów, którzy znajdą na niej nie tylko hotele i lokale, ale też rozrywkę, w tym sporty wodne. Inną piękną wyspą jest położona wśród rozlewisk i zatoczek Korčula z kilkoma miastami portowymi. Miejsce to jest połączniem wspaniałej przyrody, sięgającej czasów starożytnych historii i niezwykłej kultury. Dodatkową wyjątkową zaletą regionu jest łagodny klimat i krystalicznie czyste środowisko, co łączy się z turystyką leczniczą. Interesująca jest również Wyspa Rab, której podzielone wybrzeże posiada mnóstwo zatoczek. Jest to miejsce nasłonecznione, z pięknymi sosnowymi lasami i wysokimi górami, a także piaszczystymi plażami, co czyni krajobraz różnorodnym, ale i ciekawym do robienia zdjęć. To między innymi w tych miejscach polscy turyści z pomocą serwisu internetowego najchętniej szukali zakwaterowania last minute, chwaląc jednocześnie jakość usług biura turystycznego i wymieniając wiele argumentów na potwierdzenie swych pozytywnych opinii na temat przewodnika.

 


Posiada specjalną zniżkę w hotelach, więc przede wszystkim rezerwacja miejsca zakwaterowania wypada we współpracy z agencją wyjątkowo korzystnie. Wśród zalet często wymieniane są również solidność, rzetelność i fachowość tej agencji turystycznej, co z pewnością przyczyniło się do tak dużego zainteresowania oferowanymi przez nią usługami. Mapa: Chorwacja to kraj położony nad Morzem Adriatyckim i graniczący z następującymi państwami: Słowenią, Węgrami, Bośnią i Hercegowiną. Posiada wspaniałą linię brzegową, która liczy ponad 5800 km, z czego 4000 km to wyspy i klify. Wczasy w Chorwacji to gwarancja obcowania z dziką i naturalną przyrodą, o czym świadczy fakt, że tylko 50 spośród 1185 wysp jest zamieszkałych. Dlatego to wspaniałe miejsce na wypoczynek Kraj położony jest w strefie klimatu śródziemnomorskiego na wybrzeżu i umiarkowanego w głębi kraju. Średnia miesięczna temperatura w lipcu w nadmorskiej miejscowości Dubrownik wynosi 27°C. Jedną z największych atrakcji turystycznych Chorwacji jest Park Narodowy Jeziora Plitwickie. Składa się on z 16 przepięknych jezior, a wypływające z nich strumienie piętrzą się na wodospadach o łącznej długości 8 km. Wyjazd na urlop do Parku Narodowego Jeziora Plitwickie gwarantuje zetknięcie z dziką przyrodą, ponieważ teren otoczony jest pierwotną puszczą, a poruszanie się w nim jest możliwe w dużym stopniu tylko dzięki drewnianym kładkom.