Wycieczka objazdowa do Włoch

 

 

Włochy  Rzym wycieczka objazdowaWłochy – państwo leżące na południu Europy tuż nad Morzem Śródziemnym. Co roku kraj ten odwiedza kilkadziesiąt milionów turystów. Wpływ na to mają nie tylko walory krajobrazu – długa linia brzegowa i góry, ale przede wszystkim nagromadzenie zabytków z najdawniejszych epok. Nie dziwi więc fakt, że wielu z nas marzy o wyjeździe do tego słonecznego i ciepłego państwa. Biura podróży oferują szereg zorganizowanych wyjazdów. Dla tych, którzy chcieliby zobaczyć wiele w krótkim czasie, odpowiednie będą wycieczki objazdowe.

Wycieczki takie trwają najczęściej 7-8 dni. Każdy turysta przed wyjazdem powinien przejrzeć wiele  ofert i zastanowić się, jakie miejsca chciałby zwiedzić. Warto podkreślić, że w Europie trudno szukać innego kraju, który byłby tak atrakcyjny turystycznie. Pełna zabytków pochodzących jeszcze z czasów Imperium jest stolica Włoch – Rzym. Nie mniej istotne są inne miejscowości takie jak choćby Florencja, Mediolan czy Wenecja, gdzie można w gondolach popłynąć wzdłuż znanych kanałów. Często wybieranymi miejscami są także: Piza z Krzywą Wieżą, ruiny w Pompejach i Bazylika w Asyżu. Wielu Polaków decyduje się na odwiedzenie klasztoru na Monte Cassino, gdzie niegdyś dzielnie walczyli Polacy. W wycieczkach objazdowych uwzględnia się także nieraz pobyt nad śródziemnomorskim wybrzeżem. Jeden dzień odpoczynku od zwiedzania z pewnością będzie dobrym rozwiązaniem dla tych bardziej leniwych. Warto podkreślić, że poza zabytkami, Włochy są doskonale przygotowane na przyjęcie turystów. Szeroka baza noclegowa, dobry dojazd do atrakcyjnych miejsc, wielość restauracji i barów – tego mogą pozazdrościć inne europejskie państwa.

Autokarowa wycieczka objazdowa do WłochJak widać z powyższych wyliczeń, Włochy to kraj stworzony do podróży. Można zobaczyć liczne wspaniałe miasta takie jak Bergamo, Padwa czy Ferrara. Szczegolnie polecamy atrakcje w Bergamo. Wycieczki objazdowe to znakomity pomysł na poznanie tego państwa. W krótkim czasie turysta ma okazję zawitać do najbardziej atrakcyjnych włoskich miast i zwiedzić cenne zabytki. Wyjazd taki z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem.